Od kojih rizika se preduzeće može zaštititi?
Činjenice koje mogu uticati na sigurnost imovine i kapitala kompanije:
Prevara i zločinačka namera. Teško je osigurati se od kriminalaca koji su spremni da falsifikuju dokumenta i preuzmu kompaniju na nezakoniti način. Čak i ako postoje dokazi i ako je pokrenut krivični postupak, može biti veoma teško dokazati pravdu i zaštititi imovinu.
Problemi sa državnim organima. Često, potraživanja zvaničnih organizacija zemlje postaju prepreka uspešnom poslovanju kompanije, na primer, pogrešno izdate veliki poreski i carinski računi. Korupcija se takođe smatra jednim od najčešćih problema. Korporativnu imovinu je moguće zaštititi na sudu, ali aktivni proces uključuje dodatne troškove i oduzima mnogo vremena.
Sukob sa klijentima, konkurentima i stečaj. Zaštita poslovne imovine je neophodna u slučaju sporova oko prava intelektualne svojine, naplate odštete ili drugih potraživanja od klijenata. Ugovorne strane idu na sud da bi rješile situaciju, a kao rezultat toga kompanija može izgubiti veliki deo kapitala ili imovine.
Sporovi sa poslovnim partnerima. Prisustvo više suosnivača u preduzeću je uvek povezano sa rizikom podele korporativne imovine. Čak i ako se ova situacija rješi mirnim putem, sam posao može da trpi zbog neefikasnog upravljanja tokom perioda rješavanja sporova.
Nasledna pitanja. Udeo u preduzeću mogu tražiti naslednici vlasnika, kao i članovi njihovih porodica. Kao rezultat sporova između rođaka, deo akcija kompanije može se izbaciti na prodaju. Dugotrajni sudski sporovi ugrožavaju delatnost kompanije, pa je važno unaprijed obezbediti efikasnu zaštitu kompanije od naslednika i bivših supružnika.
Insajderska prevara i sudske tužbe. Imovina kompanije takođe može biti ugrožena ako je na meti korporativnih kriminalaca. Ova kategorija rizika uključuje podmićivanje zaposlenih, odavanje poverljivih informacija i tužbe. Ako se obratite Kompaniji možete računati na kompetentnu pravnu pomoć i individualni plan razvoja poslovanja uz obezbeđivanje sigurnosti imovine.